Coin Blog

Zprávy, úvahy a zajímavosti ze světa kryptoměn

Venezuela dokazuje potřebu kryptoměn

Občané Venezuely prochází těžkými časy. Dosavadní vedení vlád způsobilo hyperinflaci ve výši přesahující 1,29 mil. %. Zatímco počátkem roku 2018 jste si mohli za 1 Kč nakoupit přibližně 50 venezuelských bolivarů, v létě téhož roku jste za 1 Kč dostali již přes 1 mil. venezuelských bolivarů. Majetek občanů této země zmizel ve víru této hyperinflace.

Venezuela je země s největší světovou zásobou ropy. Přesto vedení země dostalo své občany do bídné situace.

A právě zde můžeme vycítit sílu kryptoměn. O penězích, jakožto ekonomickém, politickém nástroji, nerozhoduje hrstka lidí. Je to systém nezávislý na jednotlivci, skupině či vládě. 

Vláda Nicolase Madura dnes vydala prohlášení, že bude 15 % danit transakce kryptoměn. Jak přesně to chce provádět není uvedeno. Nicméně jasně se ukazuje obava, strach tyranů před tímto novodobým finančním nástrojem.

Za zmínku stojí i projekt airdropvenezuela.org, který věnuje občanům Venezuely minimální částku na překlenutí této těžké doby.

Z technického hlediska se pak v tomto kontextu ukazuje jako zajímavá kryptoměna ZCash, která je založena na konceptu tzv. ZK, tj. Z-zero, K-knowledge. Oproti bitcoinu zde odesílatel, příjemce a suma prostředků zůstává skryta, avšak při zachování celkového koncensu dané sítě. Více o této technologii si řekneme v některém z dalších příspěvků.

 

 

 

Přidat komentář

Loading