Coin Blog

Zprávy, úvahy a zajímavosti ze světa kryptoměn

Tim Draper předpovídá cenu bitcoinu 250 000 USD do roku 2022

Americký televizní kanál Fox Business, zaměřující se na obchodní sféru, uveřejnil rozhovor s Timem Draperem. Tříminutový rozhovor si můžete vyslechnout zde..

 

 

V rozhovoru Tim předpovídá, že do dvou let se budou Bitcoinem platit malé nákupy, např. nákup kávy. A do pěti let hotovost, tak jak jí známe, zcela zmizí. Doslova se zmiňuje, že bude směšné platit hotovostí a nemít krypto.

Všichni budou chtít digitální měny. Ovšem kromě zločinců, protože těm vyhovuje stávající systém fiat měn a hotovosti. U bitcoinu je každá transakce navždy zaznamenána do veřejné blockchainové sítě.

Timothy se také zmiňuje ohledně bezpečnosti Bitcoinu a bezpečnosti bankovních domů. Bitcoin tu je již 10 let a zatím se nikomu nepodařilo prolomit jeho bezpečnost. Na poli bank tomu tak není.

Tim Draper je americký investor (Bitcoin, Hotmail, Tesla, ...), který se proslavil hned několika skutky. V oblasti kryptoměn zejména tím, že v roce 2014 nakoupil 30 000 bitcoinů za cenu kolem 600 USD (cena nebyla zveřejněna, ale v té době se kurz bitcoinu pohyboval na této úrovni). Cena bitcoinů během několika měsíců vyklesala až na 200 USD, přesto Tim Draper vyšel z prohlášením, že za tři roky bude cena BTC kolem USD 10000,-

V mediální známost se dostal i s neúspěšnou snahou rozdělit Kalifornii na tři menší státy. Do této aktivity investoval přes 5 mil. amerických dolarů. Záměrem bylo zlepšit efektifitu řízení stávající Kalifornie. Tim také investoval přes 20 mil. americký dolarů do oblasti podpory školních poukázek.

Tim Draper se nejeví jako typický investor, jehož hlavním cílem je zisk. Do jisté míry se zdá být spíše idealistou, který věří technickému pokroku v mnoha oblastech.

Přidat komentář

Loading