Coin Blog

Zprávy, úvahy a zajímavosti ze světa kryptoměn

Google - Blockchain ETL

Společnost Google zvyšuje své tempo v zaujmutí pozice ve světe kryptoměn. Pod názvem Blockchain ETL můžeme sledovat vývoj knihoven zpracovávajících blockchain do přehledné databáze od autorů Allen Day a Evgeny Medvedev.

Bližší informace o nové službě Blockchain ETL pak můžeme najít přímo na stránkách Google. Zde se dozvíme, že aktuálně tento nástroj zahrnuje Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dash, Dogecoin, Ethereum Classic, Litecoin a Zcash.

Tyto nástroje umožňují vývojářům a analytikům firem snadněji zpracovávat blockchain (účetní knihu) daných kryptoměn. Pomocí tzv. SQL dotazů získají v rámci několika sekund informace, které bylo dosud nutné získávat náročnou cestou z tzv. blochchain explorerů.

Služba je zpoplatněna tímto ceníkem, ze kterého vyplývá, že je k dispozici měsíčně zdarma 1 TB dat.

O aplikacích, které vzniknou nad tímto datovým zdrojem, se určitě v následujících měsících dozvíme. Už nyní vývojáři připravují grafické toky a prolínání jednotlivých blockchainů, dosah jednotlivých trhů.

Služba Google Blockchain ETL otevírá možnost kreativním vývojářům k vybudování aplikací a návazných služeb, které mohou být finančně velmi lukrativní.

 

 

Přidat komentář

Loading