Coin Blog

Zprávy, úvahy a zajímavosti ze světa kryptoměn

Bitcoin překonal USD 3900, co nás čeká?

Kryptoměnové trhy jsou momentálně v zelených číslech. Většina titulů zaznamenává výrazné zisky. Navíc za posledních 24 hodin vzrostla celková tržní kapitalizace, která momentálně činí přes USD 131.5 mld. Tento růst nabízí otázku, zda se obrací dlouhodobý klesající trend cen kryptoměn. Objem obchodů za posledních 24 hodin přesahuje USD 33 mld. Bitcoin dnes překonal cenu 3900 USD...

Jaký lze tedy předpokládat cenový vývoj pro následující dny, týdny? Správnou odpovědí je asi: cokoliv. Pokud připustíme, že cenu kryptoměn do značné míry určují prodávají a kupující v jakési hře představ o jejich hodnotě a z minulých měsíců víme, že tyto představy mohou nabrat během několika dnů zcela různých směrů, lze jen těžko odhadovat v krátkodobém výhledu další vývoj.

Nicméně z hlediska dlouhodobějšího výhledu se zdá, že aktuální technologický vývoj postavený na kryptoměnách jako je Bitcoin, Ethereum a dalších se prudce rozvíjí. Přináší nové myšlenky, které většinou odráží hodnoty jako transparentnost, důvěra, rychlost. Hodnoty, které lidskou civilizaci posouvají na jakýsi vyšší level v oblasti efektivnosti jejích procesů.

Přidat komentář

Loading